Co se dělo ve školní družině během května
V květnu, devátém měsíci školního roku, jsme se v ŠD zabývali KRAJEM JIHOMORAVSKÝM. Děti si vytvořily lapbook, o kraji jsme si povídali a děti odpovídaly i na měsíční otázku, která byla zaměřena na zajímavost města Brna. Zúčastnilo se 11 dětí a všechny odpovědi byly správné. Vylosovaným výhercem se stal Toník Veleba. Všechny zúčastněné děti dostaly odměnu.
V květnu jsme měli týden Maminek, týden Bezpečnosti na silnici a dva týdny Domácích zvířat. V těchto týdnech jsme si povídali v komunitním kruhu, děti se učily básničku, odpovídaly na otázku týdne, na otázku do diskuze či malovaly obrázky, tvořily a hrály různé hry. Děti si také rozšiřovaly slovní zásobu, hledaly rozdíly, skládaly puzzle, hrály deskové hry a soutěžily v AZ kvízu. V květnu také absolvovaly Stezku poznání a na Den dětí Cestu za pokladem. Odměnou jim byly různé dobroty, kornout a limonáda. V tomto měsíci jsme pekly i dobroty a měli jsme opět OVOCNÉ ODPOLEDNE, kdy děti poznávaly ovoce poslepu, udělaly si koktejl a ovocný salát se zakysanou smetanou. V průběhu měsíce se odehrála i měsíční hra "Kdo dřív", proběhl desetiboj, výzva a úkoly z měst. Celkově jsme si tento měsíc velmi užili!
Svátek má Ladislav
Slunce vychází:4:53
Slunce zapadá:21:05